Персоналот

Голем број на талентирани поединци се вклучени во работата EPID е.

Студентите заинтересирани да се вклучите треба да се јавите научен соработник, хиацинт Милер .


Јадро на персоналот


Зумбул МилерМилер се приклучи на програмата за имиграција и демократија во ноември 2011 година како научен соработник. Нејзините главни одговорности вклучуваат, предлог пишување, истражувања, и управување со проекти. Таа во моментов е спроведувањето на нејзиниот мајстор на уметноста во политички науки на Рутгерс. Нејзините истражувачки интереси вклучуваат Карибите американски и етничката политика во САД, бидејќи жените во политиката; САД кривичната правда ...


Samridhi JaggaГодина на Дипломирање: 2011
Академијата: школа за менаџмент и работните односи, Универзитетот Рутгерс
Степен: Мастерс за труд и работни односи
Тековната Место: Едисон, NJ
Место на живеење: Чандигар, Индија
Интереси: имиграција, разновидност, човечки ресурси и работните односи, за здравствено осигурување.
Тековната Наслов: Компензација аналитичар, Пристанишната управа на Њујорк и Њу Џерси


Јаел Bromberg | Правна работи програмата вонреден

Јаел Bromberg

Јаел Bromberg е за правни работи програма се дружат со државјанство-Рутгерс, иницијатива на Програмата за имиграција и демократија. Таа е Њу Џерси-покрена дипломирал на Рутгерс на Правниот факултет-Њуарк и Даглас колеџ. Таа е специјализирана во јавен интерес закон, фокусирајќи се на влијание-судски постапки, истражување и застапување. Таа беше Ела Бејкер соработник со Центарот за ...


Јан Ли | Веб дизајнер

Јан Ли

Јан Ли е веб дизајнер на EPID сајт. Таа во моментов е на додипломски студии на Универзитетот Рутгерс, Њу Бранзвик, со информатичка технологија и информатика (ITI) големи и мали јапонски. Таа сака дизајн, креативност и технологија, како и се надева дека ќе направи идна работа во адаптери дизајн, UX дизајн, графички дизајн и веб дизајн, особено за непрофитни организации.


Практиканти


Asha MattaiЈас сум труд и работните односи мајор (БА), со двојно помали во Јужна азиски студии и жените и родови студии на Универзитетот Рутгерс. Заинтересиран сум за работа во непрофитниот сектор откако ќе дипломираат мај 2012. Јас сум лекар Реики и уживам готвење и читање во моето слободно време ....


Ибрахим Bouzine

Ибрахим Bouzine

Јас сум тековната додипломски студент во пејзаж Архитектура департментот на Универзитетот Рутгерс во Њу Брунсвик, Њу Џерси; очекува да дипломираат во мај 2012 година. Јас сум 23 години и јас бев родена во најголемиот плажа Мароко туристички дестинации, Агадир Сити. Јас сега во моментов живеат во Атлантик Каунти, Њу Џерси, дом на Атлантик Сити, ...


Јордан ВајлиЈордан Вајли е од јајце Харбор Township Њу Џерси, 22 години. Во моментов завршува ергени степен на Универзитетот Рутгерс Школата за менаџмент, и работните односи. По дипломирањето во декември, планот да се движи кон град-училиште и да ги извршуваат мајстори од 2013 година.


Истражувачите


Брајан СтромбергБрајан Стромберг е втора година докторант на Факултетот Bloustein како на пролет 2011 година. Додека неговото истражување се фокусира на доделување на станови политика и домување за финансии, тој е заинтересиран за сите форми на социјална правда прашања. Брајан има магистерска диплома по географија од Универзитетот Рутгерс. Неговата теза е на заеднички капитал домување и нејзиниот потенцијал за создавање на фундаментални промени во домување и ...


Elisa Н Baeza

Elisa Н Baeza

Elisa Baeza се извршуваат Мајстор за јавна политика на Факултетот Bloustein за планирање и јавна политика во Рутгерс. Нејзините интереси се во развојот на заедницата, поточно во економскиот капитал, доделување на станови, и средства за развој меѓу урбаните ниско до умерена приход семејства. Таа е дипломиран соработник со Програмата за имиграциски Рутгерс инфраструктура на сајтот проект.


Махеш Lakshminarayanan

Махеш Lakshminarayanan

Махеш Lakshminarayanan е урбана и регионална излет со една од водечките планирање и инженерство консултантска фирма во Индија. Тој дипломира со магистерска диплома по Планирање од Рутгерс "Едвард J.Bloustein Факултетот за планирање и јавната политика, и работел за две години со Middlesex Каунти планирање, а исто така на Рутгерс имиграциски инфраструктурен проект со Иглтон пред да се пресели назад во Индија март 2011 година.


Ommead Iraninejad

Ommead Iraninejad

Ommead Iraninejad е втора година мајстори студент на Универзитетот Рутгерс Школата за менаџмент и работните односи. Интереси Ommead вклучуваат законот за работни односи, корпорации лидерство, перформанси мислењата, пречки во развојот на работното место, и организациско однесување. Ommead е сенаторот од Школата за менаџмент и работните односи.


^ Вратете се на почетокот

Престојни настани

 1. Февруари
  7
  Tue

  1. 16:30 Изложба: Слики од губење и Меморија: Слики од Магда Luccioni
 2. Февруари
  25
  Седеше

  1. 1:00 PM Двојазичните Правна клиника
Прикажи ги Календар »

Преведувач

Фејсбук

Контакт