Персонал

Vanessa Метјуз | државјанство Рутгерс соработник

2 мај 2012 - нема коментари. Напишано од во штабот .Vanessa Метјуз е горд Универзитетот Рутгерс стипса, стекнато како нејзината диплома за уметности во политички науки и шпански и нејзиниот мајстори на јавната политика како Скарлет Најт. Таа е поранешен Иглтон соработник и е волонтер соработник на својата Програма за имиграција и демократија. А Њу Џерси мајчин, Ванеса е првата генерација Доминиканска-американски и моментално работи во јавните работи за технолошка компанија во Kearny, NJ.

Е-пошта:

vnessmat@gmail.com

Јан Ли | Веб дизајнер

24 февруари 2012 - нема коментари. Напишано од во штабот .


Јан Ли е веб дизајнер на EPID сајт. Таа во моментов е додипломски студент на Универзитетот Рутгерс, Њу Бранзвик, со информатичка технологија и информатика (ITI) големи и јапонски малолетник. Таа сака дизајн, креативност и технологија, и се надева дека ќе го стори работа во иднина во адаптери дизајн, UX дизајн, графички дизајн и веб дизајн, особено за непрофитни организации.

Нејзиниот веб сајт се наоѓа овде .Рајан Старк Лилиентал | соработник

14 февруари 2012 - нема коментари. Напишано од во штабот .

Рајан Старк Лилиентал практики закон за имиграција во Принстон, Њу Џерси. Тој доби својата диплома по религија од Универзитетот Тафтс и Ј.Д. од Бруклин Правниот факултет, каде што тој бил член на Законот Бруклин преглед. Г-дин Лилиентал во моментов претседава со имиграција и вработување Task Force на Алејата на Ајнштајн и на управните одбори на Њу Џерси на миграциската политика мрежа (NJIPN) и советодавен одбор на Латинска Америка Правни одбрана и Фондот за образование (LALDEF). Тој е член на Американската Имиграција Адвокатите асоцијација (Аила), и служи како Законодавно врски на Њу Џерси глава е. Покрај тоа, г-дин Лилиентал е на одборот на Американскиот еврејски комитет Централна Њу Џерси глава; и домаќини во јавен интерес, во живо на радио програмата на WIMG 1300AM. Г-дин Лилиентал е ко-претседавач на Принстон иднина; член на Мешовитиот Консолидација / Муабет Услуги Комисијата за Принстон околија и населено место; член на Принстон околија зонирање одбор на прилагодување; и поранешен советникот на Принстон околија.

Д-р Анастасија Ман | Раководители

3 Ноември 2011 - нема коментари. Напишано од во штабот .

Dr. Anastasia Mann

Ман е асистент за истражување професор и директор на програмата за имиграција и демократија во Иглтон Институтот за политика на Рутгерс University.She заработил нејзиниот доктор од Соединетите Американски Држави во 20 век историјата на САД, со фокус на социјалната помош политика. Пред да дојдат во Иглтон, Ман одржа позицијата на политиката аналитичар во Њу Џерси политика перспектива, Њу Џерси Филијалата на DC-базирани центар за буџет и политички приоритети каде што таа работеше интензивно на обезбедување на пристап до високото образование. Нејзината 2009 извештај, Градина држава Dreams изгради случај за придонес во државата школувањето на недокументирани имигранти студенти во Њу Џерси.

Во Програмата за имиграција и демократија, Ман насочува Рутгерс Имигрант инфраструктура на сајтот (RIIM), на националната анкета на заедницата организации, иницијатива поддржана од академската извонредност награда од Рутгерс, Фондот за Њу Џерси, а Карнеги корпорацијата на Нов Јорк. Во 2011 година, во кои работат со колегите во три кампуси и во Градскиот универзитет на Њујорк, Ман предводеше државјанство Рутгерс, проект кој Нотингем ресурсите на предводник на универзитет на државата да им понуди државјанство помош на заедницата Рутгерс и општата јавност.

Ман го претстави своето истражување во Лидерство Њу Џерси, Патот Јунајтед, Универзитетот Принстон, Универзитетот Рутгерс, на Американскиот еврејски комитет, NJ миграциската политика мрежа, Здружението на доживотно ученици, на ИВКА, Њу Џерси државата законодавната и Националната конференција за имигрант интеграција. Именуван до први Њу Џерси Комисијата за Нова Американците во 2010 година, Ман претседава со хумани служби комисија во Принстон.

Д-р Џенис ликовна | виш научен соработник

3 Ноември 2011 - нема коментари. Напишано од во штабот .

Д-р Џенис ликовни

Janice е факултет директор на Програмата за имиграција и демократија, и е доцент на трудот студии и работните односи на Факултетот за Менаџмент и работните односи.

Janice е, исто така, виш научен соработник за организирање и политика во Центарот за Заедницата промени (CCC). А 20-годишен ветеран на трудот и заедницата организирање движења, таа се фокусира својата внимание на маките на ниски плати имигрантските работници. Нејзината книга работник центри: Организирање заедници на раб на сонот беше ослободен во јануари 2006 година од Универзитетот Корнел Притиснете и Институтот за економска политика. Нејзините неодамнешни проекти, вклучени во главните медиуми во земјата, е социјална вложување со CCC и осум работник центри низ земјата за да се обезбеди прифатлива и сигурен финансиски услуги за ниска плата имигрантските работници. Во септември 2007 година, фино беше назначен од гувернерот Корзин во Блу ​​Њу Џерси Лента панел за имиграциски интеграција.

Е-пошта:

jrfine@rci.rutgers.edu

Д-р Мара Сидни | Факултетот Огранок

3 Ноември 2011 - нема коментари. Напишано од во штабот .

Mara Sidney

Д-р Мара Сидни е зачинета политички научник кој носи години на истражување искуство во Њу Џерси, особено во Њуарк, каде што таа учи. RIIM ќе имаат корист од неа контакти на грасрут ниво, како и нејзиниот увид во политички контекст во кој имигрант организации работат.

Д-р Кристин Thurlow Бренер | Факултетот Огранок

3 Ноември 2011 - нема коментари. Напишано од во штабот .

Christine Brenner

Д-р Кристин Thurlow Бренер е вонреден професор на Одделот за јавна политика и односи со јавност на Универзитетот во Масачусетс Бостон. Таа се фокусираше своето истражување на имигрант интеграција, јавната политика прашања кои влијаат на луѓето кои живеат во американско-мексиканската граница регионот, како и влијанието на латино имиграција во нови дестинации во САД.

Digame! Политика и политиката на Тексас Гранична, волумен таа изменето, разработува социјални и економски прашања околу животот во пограничниот регион. Нејзината моментална истражување вклучува проучување на локалната самоуправа одговорноста за имиграција и променливите национални демографијата во новиот латино дестинации. Таа беше академски советник во Блу ​​NJ гувернерот Корзин е Лента панел за имиграциски интеграција и е моментално комесар на Њу Џерси Комисијата за Нова Американците. Д-р Бренер, исто така, служи на советодавен одбор на Институтот за миграциска политика за изборот на Е Pluribus Unum награди, која чест извонредна имигрант напорите за интеграција во САД.

Е-пошта:

ctbrenn@camden.rutgers.edu

Д-р Дејвид Tulloch | Факултетот Огранок

9 Септември 2011 - нема коментари. Напишано од во штабот .

David Tulloch

Д-р Дејвид Tulloch носи експертиза од двете пејзаж архитектура и системи за географски информации. Тој носи неговата геопросторни перспектива и визуелна ориентација да им помогне на студијата и да се комуницира на начини социјална и географска реалност сечат во текот на проектот. Оваа перспектива го прави критички плеер кон дизајнирањето и извршувањето на RIIM како на мапирање фаза и пошироко.

Дознај повеќе за него во неговата веб-сајт или неговиот блог .

Д-р Ulla Берг | Факултетот Огранок

9 Септември 2011 - нема коментари. Напишано од во штабот .

Dr. Ulla Berg

Д-р Ulla Берг е антрополог кој врши квалитативно истражување на Перу имигранти во Патерсон, со посебен акцент на одржување на транснационалните врски, низ родниот град на здруженија и други посредувачки организации. Д-р Берг веќе помогна форма контурите на проектот.

Престојни настани

Нема престојни настани.

Прикажи ги Календар

Преведувач

Контакт